Kategori Başlık Alanı
 
24.847,74 TL KDV Dahil
18.951,97 TL KDV Dahil
7.014,37 TL KDV Dahil
20.816,88 TL KDV Dahil
21.329,87 TL KDV Dahil
21.329,87 TL KDV Dahil
19.236,96 TL KDV Dahil
24.758,68 TL KDV Dahil
22.630,15 TL KDV Dahil
16.565,16 TL KDV Dahil
23.645,43 TL KDV Dahil
29.189,41 TL KDV Dahil
1 2 3 4 >

Kanepe Takımı Modelleri ve Fiyatları

Kanepeler, kanepe takımları neredeyse her evde bulunan mobilyalar arasındadır. Genel itibari ile oturma odalarını ve salonları dolduran kanepeler; evde kullanımının dışında ofislerde, otellerde, kafe restoran gibi iş yerlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. 

Birden fazla kişinin oturması için tasarlanan mobilyalar, üç bölümden meydana gelmektedir. Sırt, oturma alanı ve kolçaklar olarak sınıflanan bu bölümler, kanepe modellerine göre değişkenlik göstermektedir. 

Eski zamanlardan bu yana gelen mobilyaların ingilizcesi “couch” olarak tanımlanır ve aynı kelime fransızcada uzanmak anlamına gelen “couche”  kelimesinden gelmektedir. Yani buradan anlaşılacağı üzere kanepeler-kanepe takımları yalnızca oturmak için değil aynı zamanda yatmak için de uzun bir süredir kullanılmaktadır. Kanepeye nazaran yeni bir dönemde piyasaya sürülen kanepe modelleri ise dinlenme ihtiyacının günümüz dünyasının ihtiyaçlarına göre nasıl değiştiğini gösteren bir yenilik olarak ifade edilebilir. 

Genel itibari ile kanepeleri değerlendirdiğimizde, hayatımızın neredeyse her köşesinde yer alan, terasları ve balkonları da süslemeyi başarmış konfor sağlayan değerli ürünlerdir. Ev içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz kanepeler, her anımıza eşlik eden arkadaşlardır. Modern dünya ile sayısız farklı modele ve tasarıma sahip olan kanepeler arasından zevkinize göre seçim yaparak evinizde konforlu bir şölen oluşturabilirsiniz.

Kanepe Takımı Modelleri ve Özellikleri

Kanepe modelleri birçok farklı faktöre göre değişkenlik göstererek çeşitlere ayrılır. Örneğin kanepeler oturma kapasitesine göre değişkenlik gösterebilir. Bilmek gerekir ki koltuk olan adlandırılan mobilyalar tek kişinin oturması için tasarlanan ürünlerken, kanepe takımları daha fazla kişinin oturması için dizayn edilmiştir. 

İkili, üçlü kanepe çeşitleri kanepe modelleri arasında sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. İkili, üçlü kanepe modelleri arasından seçeceğiniz ürün için karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken etkenler; bir evi kaç kişi paylaştığınız, evinizde genel itibari ile kaç kişi ağırladığınıza bağlı olarak ve oturma alanının büyüklüğü olarak ifade edilebilir. Kalabalık bir ev veyahut misafirlerin sık ağırlandığındı bir eve sahipseniz üçlü kanepe modelleri sizin için uygun tercih olabilir. 

Zamanla evlerde odaların daralması gibi farklı etkenlerden dolayı çekyat olarak sınıflandırılan kanepe çeşitleri büyük bir kitlenin talep ettiği ürünler olarak değer kazanmıştır. Çekyatlar, kanepeler ile benzer bir görünüme sahiptir. 

Salonunuza Farklı Bir Renk Katacak Şık Kanepe Modelleri 

Kanepeler salonları donatan, oturma ve dinlenme gibi ihtiyaçlarımıza tatmin edici cevaplar vermek üzere tasarlanmış ürünlerdir. Kanepenin tasarımı, modern dünya içerisinde daha çok önem verilen ve değerlendirilen bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Salonlarda, oturma odalarında, kullanıldıkları alanda, bulunduğu alanın havasını değiştiren şık, özgün ve farklı modeller sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kanepe takımları arasında tercih yaparken, görsel etki ile ilgili dikkat edilmesi gereken faktör, salonda oluşturmak istenilen atmosferdir. Duvar renkleri, diğer mobilya, eşya ve aksesuarlar kanepe takımınız ile uyumlu olmalıdır. 

Klasik çizgilerden hoşlanıyorsanız bu doğrultuda hareket etmeniz ve bu zevkinize cevap veren mobilyalar arasından tercih yapmanız gereklidir. Modern dokunuşlardan hoşlanıyorsanız eğer İskandinav modeller ile modern ve farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. 

Sportif bir ritme sahipseniz eğer spor kanepe takımı modelleri ile dinamik ve genç bir atmosfer yaratabilirsiniz. Daha canlı renkler ve dinamik çizgiler ile oturma odanızın, salonunuzun enerjisini daima yüksek tutabilirsiniz. 

Kanepe modelleri arasında tercih yaparken renk uyumunu mutlaka değerlendirmelisiniz. Renk uyumuna dikkat etmeniz takdirde kanepe takımınız ne kadar çekici de olsa renk nedeni ile istediğiniz etkiyi yakalayamayabilirsiniz.  

Günümüz dünyasından her renk ve desende çeşitli döşemelik kumaşlar ile kanepe modelleri üretilmektedir. Gri, siyah, sarı, yeşil gibi renklerin de bulunduğu geniş bir renk skalasına sahip olan kanepe modelleri arasından dilediğiniz ürünü dilediğiniz renkte satın alabilirsiniz. 

L kanepe modelleri günümüz dünyasında oldukça popüler bir hale gelmiştir. Şekil itibari ile “L” harfini anımsatan kanepe modelleri kullanıldığı alanları daha işlevsel hale getiren tasarımsal bir özelliğe sahiptir. Köşe takımı olarak nitelendirilmelerinin temel nedeni bu durumdur. Köşe takımı modelleri arasından seçim yaparak odanızda ferah ve etkileyici bir atmosfer sağlayabilirsiniz. 

Temo Concept Kanepeleri Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Kanepeler genel itibari ile piyasaya hakim olan çeşitlilik de göz önünde bulundurulduğunda, çok hesaplı ürünler olduğunu söylemek güçtür. Sık sık kanepe değişikliği yapmak bütçenizi yorabilir. Yeni kanepe almak isteyişinizin nedeni değişiklik yapmak olmayabilir. Kanepe takımlarınızın zarar görmesi, yırtılması, çıkmayan bir lekeye maruz kalması gibi deforme olması gibi olumsuzluklar sizi yeni bir kanepe almaya yönlendirebilir. 

Bu bağlamda aldığınız ürünlerin size uzun vadede eşlik etmesi ve sizi mutlu etmesi adına sağlam ve kaliteli kanepe modellerinden yana tercih yapmanız önerilir. Mobilyaların dayanıklılığı değerlendirilirken burada dikkat edilmesi gereken ilk faktör kullanılan materyallerdir. 

Dayanıklılık söz konusu olduğunda öne çıkan malzemeler metal ve ahşap modellerdir. Metal oldukça sağlam bir malzemedir. Bilmeniz gerekir ki çelikten yapılan ürünler kolay kolay eğrilmediği gibi aynı zamanda da esneme yapmayarak, uzun soluklu sorunsun kullanımlar açısından mükemmeldir. Burada önemli olan nokta bazı metal türlerinin nem değişimleri paralelinde oksitlenmeye ve paslanmaya meyillidir. Bu noktada pişmanlık yaşamamak adına güvenilir markalar ile iletişime geçerek, konunun uzmanı kişilerden yardım alabilirsiniz. 

Ahşap materyaller söz konusu olduğunda ise ahşabın çok geniş bir kavram olduğunu söylemek gerekir. Ahşap adı altında her materyalin aynı sağlamlığa sahip olması beklemek doğru bir yaklaşım değildir. Gürgen, kayın gibi ağaç türleri mobilya üretimi için idealdir. Bu malzemeler uzun süre kullanım vaat etmektedir.

Mobilyaların kalitesini ve sağlamlığını belirleyen tek faktör yalnızca üretim materyali değildir. Yapılan işçilik, farklı parçaların birleşmesi adına tercih edilen yöntemler büyük bir öneme sahiptir. Kumaş kalitesi, dolgu malzemesinin kalitesi, parçaları bir araya getirmek için tercih edilen yöntemler son derece mühimdir. 

Temo Concept her aşamasında, işçiliğinde ve materyalinde kaliteden ödün vermemek de ve uzun ömürlü, kaliteli ürünler ile müşterilerini memnun etmektedir.

Konforlu Kanepe Modelleri Neler?

Konfor kanepe takımlarından beklenen temel niteliklerden biridir. Rahat olmadığı sürece bir mobilyanın şık oluşu bir anlam ifade etmemektedir. Kanepeler son derece rahat olması gereken mobilyalardır. 

Kanepenin dolgusunda kullanılan materyal ve tasarım şekli, konforu açısından büyük bir öneme sahiptir. Otururken, uzanırken vücudunuzun desteklenmesi, yüksek bir konfor hissiyatı oluşturabilir. 

Mobilya dolgusunda tercih edilen materyal, rahatlık açısından büyük bir etkendir. Mobilyaların dolgusunda farklı dokuda malzemelerin kullanılması ile daha sıkı ve sert bir doku elde edilebileceği gibi daha yumuşak bir doku da elde edilebilir. Konfor beklentileri genel olarak kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle mobilya almadan önce ürünü test etmeniz en doğru adım olarak değerlendirilir. 

Kanepe Takımı Modelleri Fiyatları

Kanepe takımlarının fiyatları; modele, kullanılan malzemelere, işçiliğe, tasarıma göre değişkenlik gösterdiği gibi diğer birçok faktöre bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Tekli ürünler yerine, kanepe takımları arasından tercih yapmanız daha ekonomik bir karar olabilir. 

Birbirinden farklı kanepe modellerine Temo Concept’den ulaşabilir, uygun fiyat ve yüksek kalite anlayışımızdan yararlanarak uzun soluklu mobilyalar ile evinizi donatabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR