Kategori Başlık Alanı
 
112.936,99 TL KDV Dahil
104.814,71 TL KDV Dahil
120.645,13 TL KDV Dahil
81.570,05 TL KDV Dahil
84.963,24 TL KDV Dahil
84.963,24 TL KDV Dahil
33.488,34 TL KDV Dahil
47.002,30 TL KDV Dahil
52.224,78 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni
47.878,66 TL KDV Dahil
64.542,67 TL KDV Dahil
58.020,82 TL KDV Dahil
52.251,51 TL KDV Dahil
65.585,57 TL KDV Dahil
63.274,27 TL KDV Dahil
45.431,29 TL KDV Dahil
50.479,21 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
41.960,00 TL KDV Dahil
63.369,31 TL KDV Dahil
28.371,90 TL KDV Dahil
1 2 >

Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

Yemek odası takımları ev içerisinde ayrı bir yere sahip olması gereken mobilyalardır. Bunun temel sebeplerinden biri, ev içerisinde kurulan sofraların özel bir anı temsil etmesinden kaynaklanır. Yemek sofraları ailelerin bir araya gelerek beslenirken sevgileri ile de birbirlerini beslediği alanlardır. 

Misafirleri ağırlarken de aynı durum geçerlidir. Bir masa etrafında toplanan insanlar muhabbetleri ile birbirlerini beslerler. Bu bağlamda yemek odası takımları, yemek odalarını, alanlarını tamamlayan ürünler olarak nitelendirilir. 

Misafirleriniz ile kıymetli vakitler geçirdiğiniz, özel kutlamalara eşlik ettiğiniz, hazırladığınız yemekler ile ziyafetler çektiğiniz bu sofralar, bu alanlar için yemek odası takımları bu anları taçlandıran temel mobilyalardır. 

Bu değerli anlardan yola çıkarak Temo Concept, her zevkin tasarım ihtiyacına cevap veren, nitelikli ve estetik yemek odası takımları ile değerle anlarınız kıymetini biliyor. 

Sofralarınıza Layık Eşsiz Yemek Odası Takımı Modelleri 

Evlerde özel bir yere sahip olan yemek odası takımları için tercih edilen mobilyaların, ihtiyaçlarınızı karşılaması ve uzun vadede sizi mutlu etmesi için yüksek kaliteye sahip olması gerektiği gibi aynı zamanda zevklerinize cevap veren tasarımlar olması gerekir. 

Sizin için ideal yemek odası takımı modeli kişisel tasarım zevklerinize göre değişebileceği gibi aynı zamanda yemek odası olarak düşündüğünüz alanın büyüklüğüne göre de değişkenlik göstermektedir. Geniş bir yemek odası alanına sahipseniz şayet büyük bir yemek odası takımı tercih edebilirsiniz. 

Doğanın enerjisini evinde hissetmek isteyenler için beyaz, pembe ve mavi gibi aydınlık renk ve tonların tercih edildiği, eskitme ahşap ile hareketlendirilen Temo Concept yemek odası takımı modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. 

Gösterişli tasarımlardan hoşlanıyorsanız eğer detaylar ile zenginleştirilmiş, iddialı dokunuşlara sahip yemek odası takımları arasından evinize çok yakışacak bir yemek odası takımı modeli seçebilirsiniz. Güçlü bir atmosfer yaratmayı istiyorsanız eğer Temo Concept mobilyaları tam size göre. 

Klasik modellerden şaşmayan kişiler için klasik yemek odası takımları; klasik tarzın en güçlü temsilleri olarak evinizde harika bir atmosfer yaratabilir. 

Yemek Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayalinizdeki yatak odası için dikkat etmeniz gerekenler;

Mobilya Ölçüleri

İlk adımda yemek odası takımı seçerken dikkat etmeniz gereken faktör yaşam alanınızın ölçüleridir. Bu ölçülere uygun olarak bir yemek masası tercihi yapmanız gerekir. Konsolunuzun kapaklarının nasıl açılacağını düşünmeniz ve masasınız ile sandalyeleri yerleştirdiğinizde, mobilyaların kaplayacağı alanı hesap etmeniz gerekir. 

Eğer küçük bir yemek odası alaına sahipseniz daha minimal tasarımlar sizin için daha idealdir. 

Aydınlatma Seçenekleri 

Aydınlatma için çeşitli alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Yemek masası üzerine bir avize tercih edebilir, lambader kullanabilir ya da abajurlardan yararlanabilirsiniz. Daha şık ve gösterişli bir tasarım için yemek masası üzerinde büyük avizeler tercih edebilirsiniz. 

Yemek Odası Takımları ve Salon Dekorasyonunun Uyumu 

Yemek odası takımı seçerken bu tercihinizin salon için tercih ettiğiniz mobilyalar ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Doğru parçalar seçerek salonunuzu iki parçaya bölebilir ve farklı yaşam alanları için uygun geçişler sağlayabilirsiniz. 

Doğru Perde Seçimi 

Yemek odası takımınız için ayrı bir oda tercih edebileceğiniz gibi salon içerisinde oturma gruplarınız ile aynı alanda kullanabilirsiniz. Salonda ortak bir alanda yer alacak oturma grubu takımı ve yemek masası takımı için TV’den uzakta bir konuma sahip olacak yemek masası takımı doğru bir tercih olarak yemek esnasında televizyon sesinin size gelmesini engelleyebilir. 

Yemek odası takımının konumlandırıldığı yerde büyük bir pencerenin varlığı yemek yerken aydınlık ve şanslıysanız manzara eşliğinde bir öğün sunacaktır. Bu noktada diğer önemli etken ise tercih edeceğiniz perde modelinin yemek odası takımlarınız ile uyum sağlayacak bir perde seçmenizdir. 

Uzun boylu perde tercihleri daha şık bir görünüm için idealdir. Bu sebeple kısa perde tercihinden kaçınmak ve uzun perdeler seçmek ideladir.

Yemek Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi 

Yemek odası takımları ve dekorasyonu söz konusu olduğunda aydınlıklık renkler genel olarak tercih edilmektedir. İştah açan renkleri yemek odanız için tercih edebilir, bunun için ise turuncu, kırmızı ve sarı tonlarını düşünebilirsiniz. 

Ahşap tonlarında bir yemek odası takımına sahipseniz eğer kırık beyaz, mavi, yeşil ve açık kahverengi tonlarını seçerek daha naturel bir hava oluşturabilirsiniz. 

Minimal bir mobilya tercihi yaptıysanız eğer canlı renkler, kontrast ikililer kullanarak enerjik bir ortam yaratabilirsiniz. Doğru renkler ile olduğundan daha geniş bir alan yaratabilir ve cam aksesuarlar ile bu etkiyi destekleyebilirsiniz. 

Yemek Odası Mobilyalarının Özellikleri Neler Olmalıdır? 

Yemek odası mobilyaları masa, sandalye, konsol gibi temel parçalardan oluşmaktadır. Fakat tabiki de kişisel zevkler doğrultusunda bambaşka tasarım tercihleri ile farklı ve etkileyici dokunuşlar sağlanabilir. 

Mobilya tercihlerinizde ve yemek odası dizaynında size önerebileceğimiz bazı fikirler;

Yemek Masası 

Yemek masası tercihi, masayı kullanacak kişilere göre ve ağırlayacağınız misafirlere göre tercih edilmelidir. Geniş bir aileye sahipseniz veyahut sosyal bir çevreye sahipseniz bu paralelde büyük bir yemek masası tercihi gerekir. 

Masanız için salonu düşünüyorsanız şayet diğer mobilyalar ile uyumunu mutlaka değerlendirmelisiniz. Bunun yanı sıra masanızı salon ve yemek odasını ayıracak şekilde konumlandırarak iki ayrı alan oluşturabilirsiniz. 

Sandalye

Sandalye seçiminizin diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına ve özellikle de rahat ve şık sandalyelerden yana seçim yapmanız tavsiye edilir. Genel itibari ile sandalye ve masa bir takım şeklindedir, takım seçerken bu noktayı göz önünde bulundurmanız, yemek odasında geçirdiğiniz anların konforu açısından son derece önemlidir. 

Konsol 

Konsollar yemek odalarında işlevsel olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda dekor için de tercih edilmektedir. Yemek takımlarında konsola tabak, çatal, kaşık gibi ürünler yerleştirilerek bu sayede mutfağa gel git yapmak zorunda kalmaz, kolayca sofranızı kurabilirsiniz. 

Bunun yanı sıra farklı konsol modelleri arasında tercih yaparak yemek odanızda, salonunuzda farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Genel itibari ile konsollar ve aynalar birliktedir ve aynalar konsolun üzerindeki duvara asılarak kullanılabilir. 

Konsolların üzerine farklı aksesuarlar, dekoratif ürünler tercih edilebilir. Masa ve sandalye ile uyum yakalamaya dikkat edilmelidir. 

Yemek Odası Takımları Fiyatları

Yemek odası takımları söz konusu olduğunda Temo Concept oldukça geniş bir tasarım ve ürün yelpazesine sahiptir. Sahip oldukları ürün yelpazesi arasından dilediğiniz ürünü seçebilir, kalite ile tanışabilir, uzun zamanlar boyunca yemek odası takımınızın tadını kurduğunuz sofralarda çıkartabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR