Kategori Başlık Alanı
 
10.911,54 TL KDV Dahil
10.911,54 TL KDV Dahil
11.067,49 TL KDV Dahil
7.605,72 TL KDV Dahil
14.450,43 TL KDV Dahil
14.450,43 TL KDV Dahil
7.929,90 TL KDV Dahil
9.867,85 TL KDV Dahil
13.078,19 TL KDV Dahil
25.694,88 TL KDV Dahil
21.670,79 TL KDV Dahil
20.888,13 TL KDV Dahil
18.113,47 TL KDV Dahil
10.883,13 TL KDV Dahil
12.238,18 TL KDV Dahil
13.376,81 TL KDV Dahil
16.561,60 TL KDV Dahil
18.524,48 TL KDV Dahil
9.867,85 TL KDV Dahil
6.032,60 TL KDV Dahil
1 2 >

Şifonyer Modelleri ve Fiyatları

Bu yazımızda şifonyer modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler paylaşacağız. Şifonyer modelleri ve fiyatları hakkında paylaşımda bulunmadan önce pek çoklarımızın merak ettiği şifonyer kavramının ne olduğunu açıklayalım.

Yetişkin yatak odalarının olmazsa olmazlarından biri olan şifonyerler, maksimum fayda sağlamak için tasarlanmış mobilyalardır. Genel olarak genç odalarında fonksiyonel özelliklerine göre tercih edilen şifonyerler hakkında herkesin bir fikri olsa da, aslında şifonyer tam olarak nedir ve en uygun ve doğal şekilde nasıl düzenlenir gibi sorulara cevap vermek kolay değildir. 

Bugünkü içeriğimizde şifonyerler hakkında bilmeniz gereken tüm noktaları sizlerle paylaşmak istedik. Bu size şifonyerin özelliklerini daha iyi tartma ve mobilyalarınızı tasarlarken çok daha verimli kararlar alma fırsatı verecektir. 

Şifonyer Nedir?

Yaşam alanları dekore edilirken genellikle estetik kaygılar ön planda olsa da, maksimum işlevsellik ve estetiği tarif edilemez bir şekilde birleştiren bazı unsurlar vardır. Bir örnek mi? Şifonyer ve aynalı modelleri ile dekorasyonun vazgeçilmezi olurken kullanımda rahatlık yaratan estetik bir parçadır

Birbiri üzerine yerleştirilmiş şifonyerlerden oluşan ve tamamlayıcı bir parçadan oluşan büyülü bir mobilyadır. 

18. yüzyıldan beri yatak odalarında kullanılan şifonyer hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de İngiltere'de kullanılmıştır. Bir şifonyerin ne olduğunun ayrıntılı bir açıklaması olabilir mi? Tasarımda genellikle dikeydir, dikdörtgen, kare veya daha fazla veya daha az çekmeceli olabilir. Ancak bir şey değişmez ki, yatak odaları her zaman taçtaki mücevherdir ve çevreye estetik bir iz bırakır.

Şifonyer modelleri ve fiyatları detaylı bilgilere yer vermeden önce şifonyerin ne olduğunu bilmek son derece önemlidir. 

Çoğu zaman komodin ile karıştırılıyor olsa da komodin ve şifonyer ayırt etmek zor olmasa da komodinler, çoğunlukla başlığın her iki yanında bulunan ve simetrik olan çekmeceli veya çekmecesiz mobilyalar olarak tanımlanabilir. . 

Bu açıdan komodin olarak şifonyer nedir sorusuna cevap verebiliriz, bunun bir mobilya türü olduğunu da söyleyebiliriz. 

Tüm bu özellikleriyle şifonyerler, yetişkinler ve gençler için yatak odasının en önemli mobilyalarından biri haline geliyor. Ahşap, sunta ve mdf gibi farklı malzemelerden üretilen klasik, beyaz, mavi, siyah gibi farklı tarz ve modellerde tasarlanan şifonyerler ile yatak odası dekorasyonunuzu harika bir şekilde tamamlamanız mümkün. 

Fonksiyonel ve dekoratif olarak güçlü şifonyerler ayna seçimi ile de kombin edilebilmektedir. İşlevselliğine farklı bir fonksiyon katabilecek şifonyerleri düzenlerken birkaç temel noktaya dikkat etmekte fayda var.

Şifonyer Nasıl Düzenlenmeli?

Şifonyerin ne olduğunu sanıyorum öğrendik. Lakin şifonyer kullanımını layıkıyla yapmak için tanımdan fazlasına ihtiyaç vardır. Herhangi bir şifonyerin en düzenli ve verimli şekilde nasıl kullanılacağını ve nasıl düzenleneceğini biraz irdeleyelim. Şifonyer modelleri ve fiyatları hakkında bilgi edinmeden önce buna ihtiyacımız var.

Şifonyerlerin en değerli özellikleri birden fazla çekmeceye sahip olmalarıdır. Bu özelliklerinden dolayı eşyalarınızı muhafaza edeceklerdir. Sizlere düşen görev ise eşyalarınızı doğru kategorize etmektir. Eşyalarınızı doğru kategorize çekmecelere düzgün bir dizilimle yerleştirdiğinizde pek çok avantaj sağlıyorsunuz. Hem eşya arar iken zaman kaybı yaşamıyorsunuz hem de düzenli bir şekilde şifonyerinizi kullanma imkânına erişiyorsunuz. Bu bağlamda şifonyer kullanımı ile ve düzenlenmesi ile ilgili şu noktalara özen göstermeliyiz;

 • Şifonyer düzenlemenin temel prensibi, daha az alana daha fazla giysi sığdırmaktır, bu nedenle, ütüleme ve katlama işleminden sonra kıyafetlerinizi ve çamaşırlarınızı şifonyerlere düzgün bir şekilde yerleştirmenizi öneririz. 
 • Çekmeceler genellikle diktir ve bel hizasına kadar ulaşabilir. Bu, üst çekmecelerde kullanımı kolaylaştırır, ancak alt çekmecelerden eşyaların çıkarılmasını biraz zorlaştırır. 
 • Sadece çekmeceler değil, şifonyerin üst paneli de fonksiyonel faydalar sunar. 
 • Aynalı şifonyer kullanırken şifonyerin üst kısmında takı, makyaj malzemeleri, saat, gözlük ve diğer aksesuarları saklamak için kullanabilir ve ayna sayesinde bu eşyaların nasıl durduğunu kolayca görebilirsiniz. En sık kullanılan model aynalı şifonyer modelidir.

Eşya Depolamak Amacıyla Pratik Çözümler İçin Şifonyer

Şifonyer modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almadan önce eşya depolamanın kolay yolu olan şifonyeri tanıyalım. Birçok insan bir şifonyer ile komodin arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyor. Bir şifonyeri komidinden ayıran özelliklerden biri, şifonyerden daha küçük boyutları ve daha düşük yüksekliklere sahip olmasıdır, ayrıca komodin genellikle karyolaların her iki ucunda bulunur. . Şifonyer çeşitleri komodinlere göre daha geniş bir yapıya sahiptir. 

Şifonyer almaya karar vermeden önce evinizde eşyalarınızı nerede saklamak istediğinizi düşünmelisiniz. Aynalı şifonyer sadece eşyalarınız için harika bir yer yaratmakla kalmaz, aynı zamanda fonksiyonel bir kullanıma da sahiptir. Ayna- Aksesuarlar, küpe, küpe gibi aksesuarlarınızı yerleştirmenize ve kombinlerinizin son rötuşlarında bu aksesuarların kıyafetlerinizle nasıl göründüğünü görmenize olanak tanır. 

Şifonyerin kullanım alanları bulunduğu odaya göre değişir. Örneğin yatak odasında kullanılan bir şifonyer, giysi ve nevresimler için depolama alanı sağlarken, koridora yerleştirebileceğiniz uzun şifonyer modelleri, dışarıda kullanılan şemsiye, güneş gözlüğü vb. aksesuarları, güneş şapkaları ve şapkaları saklamak için tercih edilir.

Şifonyer Evin Hangi Alanlarında Kullanılır?

Şifonyerin kullanılabileceği ilk alanlardan biri yatak odasıdır. Bu tür mobilyalarda katlanmış, ütülenmiş kıyafetlerinizi, çarşaflarınızı, çorap ve eşarp gibi aksesuarlarınızı düzenli tutabilirsiniz. Çekmeceli model çeşitleri yetişkin odalarının yanı sıra çocuk ve genç odaları için de mevcuttur. 

Çekmeceli şifonyer koridorda veya holde kullanılabilir. Ayaklı şifonyerde dış mekânlarda kullanılan aksesuarları saklayabilirsiniz. Dolabın üst kısmı istediğiniz şeyleri koymak için kullanılabilir. İstediğin zaman yanına al ve dışarı çık. Cüzdanlar ve anahtarlar gibi kişisel eşyalarınızı bu bölümde kullanabilirsiniz.

Şifonyer, banyoda havlu, bornoz ve kilim gibi banyo havlularını saklamak için idealdir. Alt çekmeceler, misafir havlularını saklamanıza ve her nevresim ürününü kategorilere ayırarak banyonuzun dekorunu tamamlamanıza olanak tanır. En sevdiğiniz koku veya kokuların bulunduğu dolapların üzerine mumlar yerleştirerek banyonuza yeni bir soluk katabilirsiniz. 

Yeterli alanınız varsa, şifonyerleri mutfak veya oturma odasının yemek alanlarında da kullanabilirsiniz. Bu mobilya parçasında masa örtüleri, peçeteler ve tabaklar saklayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunuzu Tamamlayacak Şifonyer Modelleri ve Fiyatları

Şifonyer modelleri ve fiyatları hakkında detaylara girmeye başlayalım. Evinizin atmosferine uyum sağlayan ve yatak odası mobilyanızla mükemmel uyum sağlayan şifonyer modelleri ile ev dekorunuza istediğiniz boyutu katın.

Yatak Odasında Bir Estetik Harikası; Göz Önünde Olan Şifonyer Modelleri

Şifonyerin üzerinde ahşap çekmeceli bir mobilyanın aşırıya kaçmaması gerektiğini düşünenler aslında ne çok yanılıyorlar. Bir an için yatak odasının onsuz nasıl görüneceğini hayal edebiliyor musunuz? Çekmeceli saklama yeri ile günlük hayatınıza getirdiği düzen ve rahatlık her şeyden önce gelir. Çekmece sayısına önem verilmelidir. Farkında olmasanız bile her an yanınızda olmasını istediğiniz birçok tekstil ürününü organize etmek için her zaman uygun bir yere sahiptir. . ...Fazla yer kaplamaz ve saklama alanı ile yatak odanızda çok ihtiyaç duyulan alanı açar. Kokulu, ütülü çarşaflar lekesiz ve kırışıksız çekmecelerinizde kullanılmayı bekliyor. Havlular nerede ve çorabımı bulamıyorum sorunlarına son verir. Ayrıca estetik görünümüyle de dekoratif bir dokunuş bırakır.

Aynalı Modellerle Yatak Odanızı Ferahlatın

Şifonyer denilince ilk akla gelen yatak odasının değişmeyen kısmı ama günümüzde bir görüntüden çok daha fazlasıdır. Klasik modeller her zaman bir yanda, her zaman baş tacıdır. 

Her ne kadar şifonyer ön planda olsa da kapaklı dolap formundaki tasarımlar veya ikisinin bir arada kullanıldığı modern tasarımlar ortama dekoratif şık bir görünüm oluşturuyor. Yatak odası dekorunda fonksiyonel estetik bir dokunuş yaratan şifonyer modelleri aynalı veya aynasız olarak kullanılabiliyor. Ayna ile kullanıldığında aynanın ortama getirdiği derinlik ve ferahlık duygusu estetik duruşuyla taçlanıyor. Ayrıca yatak odanızın dekorasyon stiline uygun aynasız şifonyerleri tercih edebilir ya da çok beğendiğiniz ama aynası yok diye vazgeçemeyeceğiniz bir şifonyer seçebilirsiniz. 

Bu modele bir dokunuş verebilirsiniz. Dekorasyon stilini tamamlayan geometrik veya çerçeveli aynalı yeni stil sağlayabilir.

Antrede Fark Yaratan; Modern Şifonyerler

Şifonyer ile yatak odası bağdaştırılmaktadır peki tam anlamıyla şifonyer eşittir yatak odası diyebilir miyiz? Aslında ayrılmaz bir ikilidir. Özellikle klasik modeller bu ikili için yapılmaktaydı. Ancak yeni trendler özellikle modern şifonyerler pek çok kullanım alanına hitap etmektedir.

Antrelerde, holde artık modern şifonyerlere sıklıkla rastlanmaktadır. Klasik modellere göre daha yüksek ve geniş olmayan modeller çok estetik durmaktadır. Ayrıca bu modern modeller ayna ile birlikte kullanıldığında inanılmaz bir ortam yaratıyor.

Boyutuna Göre Şifonyerler

 • Dikey Şifonyerler
 • Yatay Şifonyerler
 • Combo Şifonyerler

Malzemesine Göre Üretilen Şifonyer

 • Ahşap Şifonyer

  • Birçok dekorasyon stiliyle uyumludur
  • Masif Ahşap Şifonyer en dayanıklısıdır
  • Ahşap uzun ömürlüdür
 • Metal Şifonyer

  • Hafiftir, kolay taşınır.
  • Ahşap ile metalin birlikteliği olan modelleri mevcuttur
 • Deri Şifonyer

  • Şifonyer ahşaptır. Dış kısmı deri kaplamadır.
  • Kolay silinebilir.
  • Kristal ile kullanımı çok şıktır.

Şifonyer Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Şifonyer fiyatları belirlenirken bazı unsurlar ön plana çıkmaktadır. İşte bu unsurlar;

 • Şifonyerlerin yapılış malzemesi
 • Şifonyerin boyutları
 • Şifonyerin türü ve yapısı
 • Şifonyerde kullanılan işçilik
 • Ve tabi ki marka fiyatı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR